رفع الله رایت العباس
رفع الله رایت العباس - انقلاب یا کودتا در قرقیزستان؟

رفع الله رایت العباس

یا علی جان مقتدای من تویی

 

انقلاب یا کودتا در قرقیزستان؟

 

نوع مطلب :سیاسی ،

نوشته شده توسط:حمید افشاری

در چند روز گذشته کشور قرقیزستان شاهد حوادث ورویدادهای تلخ و غم انگیزی است که در آن عده ایی از مخالفان دولت با آشوب وجنجال ،تخریب واغتشاش،ضرب وجرح،قتل وتجاوز،آتش زدن وتخریب اماکن ودارایی های دولتی وشخصی سعی در براندازی دولت کردند ودر این راه نیز به قول خودشان موفق شدند ودولتی که خود با همین راه به منصب حکومت رسیده بودرا برکنار کردند ودولتی کودتایی وموقت تشکیل دادند.

در سال 2005 قربان بیک باقی اف در انتخابات ریاست جمهوری بر عسگر آقایف که می خواست ریاست جمهوری خود را مادام العمر نماید پیروز شد ولی چون عسگر آقایف رای مردم را نپذیرفت مردم نیز با انقلابی معروف به انقلاب گل لاله اورا از حکومت خلع کردند وعسگر آقایف مجبور شد به روسیه فرار کند وقربان بیک باقی اف به ریاست جمهوری رسید.

ناظران سیاسی هر کدام از این روسای جمهور را طرفدار یک کشور می دانستند آنها عسگر آقایف را طرفدار روسها وباقی اف را هوادار غرب می دانند و انقلاب سال 2005 را ساخته وپرداخته غرب وبه خصوص امریکا می دانند.

به هر حال بعد از چهار سال از این اتفاق مردم باز هم به خیابانها ریختند وتغییر نظام حاکم را در کف خیابان های به خون آغشته خواستار شدند و.جالب است رهبری دولت موقت را خانمی به عهده گرفته است به نام رزا اوتانبایوا که خود در کودتا ویا انقلاب مخملی سال 2005شرکت داشته است واز بانیان وسران آن انقلاب بوده است وحال بایک چرخش 180درجه ایی از سمت غرب به دامان روسیه افتاده است.

در این میان موضع گیری دولت وبعضی از رسانه های ایران هم جالب بود .وقتی که آشوبگران وکودتا گران به خیابانها ریختند وجان وناموس وامنیت ودولت قانونی را به خطر وتهدید انداختند ودر ادامه دولت را سرنگون کردند بعضی از خوشحالی سر از پا نمی شناختند وهر روز در بوق وکرنا می کردند که انقلاب مخملی ورنگی ولاله و....سرنگون شدوانقلاب مردمی پیروز شد وپوزه غرب به خاک مالیده شد واز این حرفها...حال چند سئوال برای من وخیلی از کسانی که این چیزها را میشنوند پیش میاید:

1-آیا هرکس که از دولت ویا حکومت کشورش ناراضی باشد می تواند به حکم اینکه این دولت ،دولت غیر قانونی است کودتا کند؟

2آیامطالبه حق وحقوق مساوی است با تخریب،ضرب وجرح وقتل وغارت وایجاد جنگ در خیابانهاواماکن عمومی وشخصی وپایمال کردن حقوق دیگران؟

3-آیا سر سپرده وجیره خوار روسیه بهتر از مزدور آمریکا ویا غرب است ویا سلطه شرقی بهتر از تسلط غربی است؟

4-آیا به این انقلاب انقلاب رنگی ومخملی گفته نمی شود در سال 2005رنگ پرچمها قرمز بود واینک به آبی تبدیل شده است پس چه فرقی بین این وآن است که شما از سرنگونی انقلاب مخملی خوشحالید؟

5-آیا تصور نمی کنید که چند صباحی دیگر عده ایی دیگر این دولت راسرنگون کنند وآن وقت حتما خواهید گفت که مردم غیور حکومت رااز ید کودتا گران در آوردند؟

6-آیا اطلاق انقلابی به تعدادی آشوبگرواوباش که هیچ رحم ومروتی حتی در برابر هم وطنان خود ندارند اشتباه وزشت نیست؟

7-آیا در اینجا هم دست امپریالیسم وbbc&cnnوشبکه های فیس بوک وتوئیتر از آستین کودتا گران در آمده است ویا آنها قصد تخریب این انقلاب را دارند؟

این آقا هم عکس میگیره تا فردا بزاره تووبلاگش پز بده!!!

8-آیا بهتر نیست کمی هم مردم  را آگاه وعاقل فرض نمایید وسعی در وارونه نشان دادن حقایق و رویدادها ننمایید وارائه تحلیلها کمی جانب انصاف را نگاه دارید؟

در آخر ذکر این نکته لازم است که مردم ایران بسیار هوشیار،بینا،آگاه به مسایل سیاسی هستند ودر تمامی موارد مواضع وتحلیل های درستی ارائه می دهند وفریب بعضی شیطنت های رسانه ایی را نمی خورند پس رسانه ها وکارشناسان سعی کنند در انجام کارهایشان وپخش خبر امانت داری را سرلوحه امور خود نمایند.

 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو